1938 yılında Rah. Hacı Bekir YALÇINDAĞ tarafından Beyoğlu’nun tarihi sokaklarında bir aile kasabı olarak kurulmuş olan YALÇINDAĞ ET buradan mısır çarşısına geçerken bir adım büyümüş ve bugünkü noktasına gelebileceğinin ilk sinyallerini vermişti. Mısır çarşısında portföyünü iyice genişleten Yalçındağ Et artık et sektörünün doruğunda olmak için adımlarını hızlı hızlı atmaya başlamış ve Bakırköy çarşısına bir şube açmıştır. Bundan kısa bir süre sonra Anadolu yakasının merkez noktalarından Kadıköy balıkçılar çarşısına gelmesiyle kariyerinin zirvesine hızlı bir tırmanışa geçmiş ve burada bugünkü noktasına ulaşmıştır. Bekir YALÇINDAĞ’ın büyük oğlu olan Metin YALÇINDAĞ gençliğin vermiş olduğu enerjisi ve ileri görüşlülüğü
sayesinde ufkunu genişlettiği Yalçındağ kasabı, bugünkü noktasına yani YALÇINDAĞ ET ENTEGRE GIDA SAN. ve TİC. A.Ş haline gelmiştir. Oğlunun tarihi gelenek ve göreneklerle yoğrulmuş olması aynı zaman da ileri dönük hareketleriyle artık tam bir esnaf ve usta bir kasap olduğunu anlayan baba YALÇINDAĞ nesilden nesile sürecek bu yapının yönetimini genç ve dinamik oğluna tamamen devretmiştir. Metin YALÇINDAĞ ve yönetimindeki ekibinin artık tek hedefi vardı İstanbul’un en iyisi ve en kalitelisi olmak. Bunun için 20 yıldır Kadıköy çarşısının vazgeçilmez ve öncü kasabı olmuş, hatta her gün bünyesinde oluşturduğu yeni yeni ürünlerle ürün sayısı 200’ü aşarak örnek alınan bir et pazarı adeta et fuarı haline gelmiştir.
Bunun yanı sıra sadece ürün çeşidi değil bu ürünün en kalitelisini çıkarmak için teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktan kaçınmayan Yalçındağ Et alet ekipman bakımından artık bayrağı taşımaya başladı. Tabiki et denilince aklımıza gelen ilk düşüncelerden biride et ile sağlığın ayrılmaz bir ikili olduğudur

Bir etin kaliteli olabilmesi için şüphesiz sağlıklı ve hijyenik bir ortamda ve Belirli standartlarda işlenmesi gerektiğinin farkında olan şirketimiz bunun içinde ISO 9001, HACCP, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Üretim Sertifikaları gibi belgeleri almakla yetinmeyip bunların devamlılığının sağlanması için bünyesine kattığı Veteriner Hekimi ile bir adım daha ileri gitmiş, en sağlıklı, en kaliteli, en taze ürünleri sizlere sunmak için elinden gelen gayreti göstermektedir. Yani Et fuarını andıran perakende reyonumuz ilk önce sağlığınıza sonra gözünüze, sonra damağınıza ve daha sonra cebinize hitap etmektedir. Bunun yanı sıra İstanbul'un dört bir yanındaki lüks otel ve restaurantlara da servis yapan şirketimizin servis ağıda çok gelişmiş ve yine Avrupa Birliği Akretide standartlarına uygundur.
Fakat bizim için yapılacak daha çok iş var. Ulaştığımız müşteri portföyünü bizim deyimimizle ailemizin dış yönünü genişletmek, sizlerin bize gelmesi yerine bizim sizlere gitmemiz, online satış gibi daha geniş oluşumlarında startını verdik. En kısa zamanda sizlerin desteği ile 1938 yılında konulmuş olan hedefe el ele ulaşacağız. Hedefe ulaşıldığında Şirket olarak bunun biz çalışanlardan çok bizi bu hedefe ulaşmak için tetikleyen, zorlayan, ısrarcı davranan ailemizin dışarıdaki yönü olan siz müşterilerimizin olduğunu düşünüyoruz. Sizlere ayrı ayrı, gelmiş olduğumuz ve geleceğimiz noktalar için ayrıca bizi ulaştırdığınız hedefler için teşekkür ederiz. Sizlerin desteği ve personelimizin gayreti sayesinde İstanbul’un LEZZET YOLU olan YALÇINDAĞ ET bundan onur ve gururla bahseder.
1938 den beri Geçmişin sıcaklığı ile nesil’den nesil’e aktarılmış olan tecrübe ve bu tecrübe sonucu ulaşılmış bir kalite bu günün modernizasyonu ile harmanlanınca LEZZET YOLU olan YALÇINDAĞ ET bu yolda siz değerli müşterilerimizle olmaktan mutluluk ve gurur duyacaktır.